بنزوات سدیم نمایش بزرگتر

بنزوات سدیم

محصول جدید

بنزوات سدیم دارای فرمول شیمیائی NCC6H5CO2 است .

بنزوات سدیم در واقع یک ترکیب نگدارنده است که در محصولاتی از جمله مواد غذائی که دارای PH اسیدی باشند مانند انواع سس ها ، نوشابه ها، آبمیوه ها  از رشد کپک و مخمر جلوگیری مینماید .

جزییات بیشتر

افزودن به لیست دلخواه

اطلاعات بیشتر

سدیم بنزوات با فرمول بسته C6H5COONa نمک سدیم از بنزوئیک اسید است که پودر کریستالی سفید رنگ با بوی مشخص و مزه شیرین است. این ماده در آب به راحتی حل می­شود.

در صنعت غذا یکی از مهمترین پارامترهای تولید و مصرف ، بالا بردن زمان ماندگاری محصولات می باشد . به همین منظور از افزودنی های غذایی استفاده می شود . پایدار کننده های شیمیایی به شرط عدم تجاوز از مرز استاندارد بین المللی در بالا بردن زمان ماندگاری محصولات نقش بسزایی را ایفا می کنند و در کنترل تخریب میکروبی(آنتی باکتریال)،(ضد کپک) و (ضد قارچ)و پایدار کننده های UV و آنتی اکسیدان ها و...موثر می باشند، یکی از مهمترین پایدار کننده های صنایع غذایی اسید بنزوییک (C6H5COOH) واملاح آن که ازکربوکسیلیک اسیدهای آروماتیک می باشندخاصیت ضدعفونی کنندگی داشته و در کنسرو سازی و تهیه مرباجات و رب گوجه فرنگی و سس ها و مایونز ها به مقدار فراوان به عنوان نگهدارنده مصرف می شوند.

بنزوات سدیم باکتری ها را از بین نمی برد فقط فعالیتشان را متوقف می سازد سدیم بنزوات توانایی غیرفعال سازی قارچ ها را دارد . اثر این ماده را می توان در شرایط اسیدی با pH کمتر از 6/3 مشاهده نمود.

سدیم بنزوات که در علوم صنایع غذایی با نام اختصاری 211E می باشد بطور معمول به عنوان نگهدارنده مواد غذایی در نوشابه های گازدار،مربا و آبمیوه هایی با پایه اسید سیتریک ، سرکه سالاد وترشی جات همچنین در سس غذاهای چینی نظیر سویا سس وخردل بکار می رود.

بنزوات سدیم را می توان در دهان شویه ها با پایه الکلی و جلادهنده های فلزی پیدا کرد.از این ماده در اکثر نوشابه های غیر الکلی استفاده می شود.در طبیعت این ماده را می توان در برخی گیاهان مثل سیب و آلو مشاهده نمود.

وزارت بهداشت آمریکا حد مجاز غلظت آن را به عنوان نگهدارنده تا %1/0 تعیین کرده است . برنامه بین المللی سلامت شیمیایی ؛اثر آن را بر انسان mg/kg/day 852-647 وزن بدن بی اثر اعلام کرده است.

این محصول در بسته بندی ۲۵ کیلوئی و از کشور چین آماده تحویل است .

قيمت ها:

جهت استعلام قیمت تماس بگیرید

وزن :

25 کیلویی

اطلاعات بيشتر :

chimiearia.com

ساخت كشور :

چین -مالزی-هند

واحد شمارش :

عدد

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این محصول با شماره های تماس شرکت 7-95023710(031) و یا با مدیریت فروش مهندس امیری به شماره 09120857730 تماس حاصل فرمایید

نقد و نظرات

رتبه 
1395-02-25

مرسی

خیلی عالی
ممنون از اطلاعات

بررسی خود را بنویسید!

نوشتن نقد و نظر

بنزوات سدیم

بنزوات سدیم

بنزوات سدیم دارای فرمول شیمیائی NCC6H5CO2 است .

بنزوات سدیم در واقع یک ترکیب نگدارنده است که در محصولاتی از جمله مواد غذائی که دارای PH اسیدی باشند مانند انواع سس ها ، نوشابه ها، آبمیوه ها  از رشد کپک و مخمر جلوگیری مینماید .