اسیدفوماریک Fumaric acid نمایش بزرگتر

اسیدفوماریک Fumaric acid

محصول جدید

کاربرد مالئیک اسید مالونیک اسید فرمول فومافوماریک اسید , Fumaric acid , اسید فوماریک , خرید اسید فوماریک فوماریک اسید , Fumaric acid , اسید فوماریک , خرید اسید فوماریک , اسید فوماریک چیست؟ , فروش اسید فوماریک , خرید اسید فوماریک , کاربرد اسید 

جزییات بیشتر

افزودن به لیست دلخواه

اطلاعات بیشتر

اسیدی است قوی و دارای حلالیت کم که هر چه ذرات آن ریزتر باشد ، حلالیت بیشتری دارد. این اسید جاذب رطوبت نبوده و در هر ۱۰۰ میلی‌لیتر آب با دمای ۲۵ درجۀ سانتی‌گراد ، ۰/۶۳ گرم آن قابل حل است. از این اسید در صنایع غذائی برای تشدید خاصیت ضدّاکسایشی BHA و BHT در فرآورده‌های روغنی و چرب؛ برای افزایش خاصیت عدم جذب رطوبت و افزایش قابلیت جاری شدن و افزایش قابلیت نگهداری در مخلوط‌های خشک دسرها ، آبنبات‌ها و غیره و برای افزایش مدت نگهداری و قدرت ژل ، در درسرهای ژلاتینی از این اسید استفاده می‌شود.

فوماریک اسید در تولید رزین های پلی استری و الکلهای پلی هیدریک کاربرد دارد. این ماده همچنین به عنوان ماده ی ثابت کننده ی رنگ در رنگها مورد استفاده قرار می گیرد.
ایزومر سیس از ترکیب C4H4O4 یا همان ترکیب 2-بوتن،1و4دی اوئیک اسید را مالئیک اسید و ایزومر ترانس را فوماریک اسید می نامند. 
مالئیک اسید ناپایدارتر از فوماریک اسید است.مالئیک اسید حلالیت خیلی بیشتری از فوماریک اسید دارد.
نقطه ذوب مالئیک اسید خیلی کمتر از نقطه ذوب فوماریک اسید است.
همه ی این خواص به این دلیل است که در مالئیک اسید که همان ایزومر سیس است به دلیل نزدیکی گروههای اسیدی که در یک طرف قرار گرفته اند، امکان برقراری پیوندهای هیدروژنی درون مولکولی فراهم است و پیوندهای بین مولکولی ضعیف تر از فوماریک اسید است. درنتیجه فوماریک اسید با استحکام بیشتری از هر دو طرف به همسایه های خود متصل است درنتیجه نقطه ذوب بالایی دارد یعنی انرژی زیادی برای گسستن پپیوندهای بین مولکولی لازم است. 
ثابت اسیدی دو هیدروژن فوماریک اسید برابر 5/3 و 5/4 است درحالیکه ثابت اسیدی دو هیدروژن مالئیک اسید برابر 5/1 و 5/6 می باشد .

مالئیک اسید حلالیت خیلی بیشتری از فوماریک اسید دارد. و حلالیت فوماریک اسید خیلی کمتر است چون در فوماریک اسید همه ی نقاط مستعد برای تشکیل پیوند هیدروژنی درگیر پیوندهای هیدروژنی با مولکولهای کناری خود هستند در صورتیکه در مالئیک اسید یک اکسیژن و یک گروه هیدروکسیل از عوامل اسیدی متفاوت با هم تشکیل پیوند هیدروژنی درون مولکولی می دهند درحالیکه یک اکسیژن و یک گروه هیدروکسیل باقیمانده آماده برقراری پیوند هیدروژنی با آب هستند.


انیدرید مالئیک از مواد حد واسط با اهمیت در صنایع پایین ‌دست پتروشیمی است که سالیانه به مقدار قابل توجهی در جهان به مصرف می‌رسد.این ماده تحت تأثیر کاتالیزور مناسب به فرمهای ایزومری خود یعنی اسید فوماریک و سپس اسید مالئیک تبدیل می‌شود. مهمترین کاربردهای انیدرید مالئیک عبارتند از:

۱- رزین پلی‌استر غیر اشباع

- عمده کاربرد انیدرید مالئیک در تولید رزین پلی استر غیراشباع میباشد

- از واکنش یک اسید دو عاملی مانند انیدرید فتالیک یا انیدرید مالئیک با گلیکول‌ها تولید می‌گردد.

- تقریباً ۶۸ % از رزین پلی استر غیر اشباع برای تولید قطعات پلی استر تقویت شده (مانند قایق، وان حمام، مخازن مقاوم اسید، قطعات اتومبیل، لوله و اتصالات) بکار می‌رود.

۲- افزودنی روغن موتور؛ در سال ۲۰۰۱ درحدود ۴ % از انیدرید مالئیک مصرفی جهان در تولید افزودنی روغن موتور بکار رفته است.

۳- تولید کوپلیمرها

- از انیدرید مالئیک مصرفی در صنعت ساخت کوپلیمر، ۵۴ % با متیل وینیل اتر و ۳۵% با استایرن مصرف می‌گردد.

- کوپلیمر متیل وینیل اتر- مالئیک انیدرید بعنوان ماده غلظت دهنده، پخش کننده و عامل پایدار کننده در تولید چسب، شوینده و در صنعت نساجی و آرایشی مصرف می‌گردد.

- کوپلیمر استایرن- مالئیک انیدرید بعنوان هم تراز کننده، امولسیون کننده و تعلیق دهنده در واکس کف و پارکت مصرف می‌گردد.

۴- تولید سوکسینیک‌ها که بجز کاربرد افزودنی روغن موتور ، در پوشش کاغذ، مواد شوینده ، بعنوان عامل سخت کننده اپوکسی و در پرداخت چرم مصرف می‌گردد.

۵- تولید اسید مالئیک که مصرف عمده آن بعنوان تنظیم کننده PH و عطردهنده در صنایع غذایی و تولید محصولات تخمیری است.

۶- تولید اسید فوماریک بگونه‌ای که حدود ۳۳% از اسید فوماریک تولیدی جهان در صنایع کاغذ (برای اصلاح مقاومت و نرمی و یا تغییر وزن کاغذ) مصرف می‌گردد.

۷- مواد شیمیایی کشاورزی شامل تولید سموم دفع آفات نباتی نظیر مالئیک هیدرازید و کاپتان

۸- تولید بوتان دی اُل که بعنوان حلال مصرف زیادی دارد.

۹- تولید تترا هیدروفوران که خود مصرف حلال داشته و ماده اولیه ساخت پلی اتر گلیکول‌ها است.

۱۰- سایر مصارف شامل تولید رزین آلکید، تولید نرم‌کننده و تولید استر اسید سولفوسوکسینیک (ماده فعال سطحی در نساجی، تولید سموم و پلیمریزاسیون امولسیونی)

در تداوم رشد سریع قیمت انیدرید مالئیک از اوایل ۲۰۰۸، قیمت هر تن انیدرید مالئیک در ۸ آگوست ۲۰۰۸ در منطقه جنوب شرق آسیا (CFR) به ۱۹۰۰ دلار رسیده است.


انیدرید مالئیک بطور کلی از چهار روش زیر تولید می‌گردد:

الف- اکسیداسیون بنزن

ب- اکسیداسیون نرمال بوتان

ج- اکسیداسیون بوتن‌ها (یا مخلوط بوتادین و بوتن‌ها)

د- بازیابی پساب واحد انیدرید فتالیک

براساس آمار موجود سال ۲۰۰۰ میلادی، میزان ۸/۲۲ % از ظرفیت تولید MA در جهان به واحدهایی اختصاص دارد که از روش اکسیداسیون بنزن تولید نمایند و ۲/۷۴ % مربوط به واحدهایی است که از روش اکسیداسیون نرمال بوتان تولید می‌نمایند.

برای انتخاب ظرفیت مناسب طرح ضروری است اطلاعاتی در مورد ظرفیت واحدهای موجود در جهان داشته باشیم. در روش بنزن

۵۵ % از واحدها، ظرفیتی کمتر از ۰۰۰,۱۰ تن دارند و مابقی نیز (به استثناء دو واحد) کمتر از ۰۰۰,۲۰ تن هستند. بررسی دقیق‌تر ظرفیت‌ها نشان می‌دهد که ظرفیت ۷.۰۰۰ و ۱۲.۰۰۰ هزار تن ظرفیت های متداول تولید MA از بنزن است.

لیکن در مورد روش نرمال بوتان وضعیت متفاوت است. واحدهای تولید MA از نرمال بوتان غالباً دارای ظرفیت‌های ۱۵.۰۰۰ تا ۴۵.۰۰۰ تن در سال می‌باشند و تعداد واحدهایی با ظرفیت ۲۰ تا ۳۰ هزار تن در جهان بیشترین است. در بین چهار روش تولید انیدرید مالئیک از اکسیداسیون نرمال بوتان، روش اکسیداسیون نرمال بوتان در راکتور بستر شناور با آبگیری مستقیم برای این طرح انتخاب شده است.

در این فرایند نرمال بوتان در یک راکتور بستر ثابت اکسیده شده و تبدیل به انیدرید مالئیک می‌گردد. مراحل بازیابی MA بوسیله شستشو با آب انجام می‌گیرد و اسید مالئیک تولید می‌گردد. از روش آبگیری مستقیم برای تبدیل اسید به انیدرید استفاده می‌گردد و سپس تخلیص در دو برج تقطیر انجام می‌گیرد و ضایعات سوزانده می‌شود. در واقع فرایند تولید شامل چهار مرحلة تولید، بازیابی، تخلیص و دفع ضایعات می‌باشد.

جهت کسب اطلاعات در مورد قیمت فروش  با شماره های شرکت 7-95023710(031) و یا با مدیرفروش آقای امیری به شماره 09120857730 تماس حاصل فرمایید.

نقد و نظرات

رتبه 
1395-10-07

سپاسگزاری

با سلام و عرض وقت بخیر.
بنده 2 تن از این محصول رو خریداری کردم جهت بسیار از کیفیت محصول راضی بودم . واقعا ممنون

بررسی خود را بنویسید!

نوشتن نقد و نظر

اسیدفوماریک Fumaric acid

اسیدفوماریک Fumaric acid

کاربرد مالئیک اسید مالونیک اسید فرمول فومافوماریک اسید , Fumaric acid , اسید فوماریک , خرید اسید فوماریک فوماریک اسید , Fumaric acid , اسید فوماریک , خرید اسید فوماریک , اسید فوماریک چیست؟ , فروش اسید فوماریک , خرید اسید فوماریک , کاربرد اسید 

30 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: