کربن اکتیو نمایش بزرگتر

کربن اکتیو

محصول جدید

م  قیمت کربن فعال گرانولی  طرز تهیه زغال اکتیو  کربن فعال اصفهان  قیمت زغال اکتیو  کربن اکتیو جاکوبی تولید کربن اکتیو (Activated Carbon) و زغال فعال ( (Activated Griteدر انواع پودری (PAC) و گرانول (GAC) واردکننده کربن اکتیو | فروشنده کربن اکتیو | قیمت دوده مشکی - عرضه کننده کربن اکتیو صنعتی ، آزمایشگاهی ، CARBON ، دوده ، فروش دوده ، فروش کربن اکتیو ، قیمت دوده

جزییات بیشتر

افزودن به لیست دلخواه

اطلاعات بیشتر

در رابطه با کسب اطلاعات راجع به قیمت خرید و فروش کربن اکتیو با ما تماس حاصل فرمایید.

نام شیمیایی : کربن اکتیو.

اسامی مترادف با کربن اکتیو : دوده ، کربن فعال ، ذغال فعال ، ذغال اکتیو ، Activated carbon.

گرید محصول : 1. کربن اکتیو صنعتی.

خلوص : کربن اکتیو 99%.

برند :کربن اکتیو جاکوبی سوئد.

فعال سازی شیمیایی : این شیوه بیشتر در مواردی کاربرد دارد که ماده اولیه چوب یا ذغال سنگ نارس باشد. مواد اولیه را با یک عامل آبگیر مانند اسید فسفریک یا کلرید زنیک آغشته می کنند تا ماده ای خمیری شکل حاصل شود . این ماده را در دمای 500-800 درجه سانتی گراد حرارت می دهند تا کربن فعال شود . کربن اکتیو فعال شده را بعد از شستشو خشک و به پودر تبدیل می کنند. کربن اکتیو بدست آمده دارای منافذ باز زیادی است و برای جذب مولکول های بزرگ بسیار مناسبند.

کاربرد کربن اکتیو : کربن فعال جهت مصارف صنایع شیمیایی، پالایش و پتروشیمی، صنایع مواد غذایی، رنگ زدایی روغن های گیاهی و نباتی، تصفیه آب، جذب گازها و بخارات، استخراج و تخلیص طلا و نقره استفاده می شود.
کاربرد های عمده در صنایع آب برای از بین بردن رنگ ، بو ، مزه غیر دلخواه از آب در تصفیه فاضلاب کارخانجات ، در پالایشگاه های گاز ، برای شیرین سازی گاز در پتروشیمی ها و پالایشگاه های نفت ، در خالص سازی دارو ها و روغن های خوراکی و صنعتی ، صنایع دفاع ، تصفیه هوا و گاز ها بکار می رود.
تولید کربن اکتیو :
اصول گوناگونی در تولید ذغال های فعال شده وجود دارد که به سه اصل بستگی دارد.
نوع ماده اولیه :
1. مشخصات فیزیک محصول 2. مشخصات جذبی برای کاربردهای مختلف

شیوه های فعال سازی کربن اکتیو :
1. فعال سازی شیمیایی
2. فعال سازی توسط بخار

ویژگی های فیزیکی: سختی در برابر حرارت و فشار: زغال های فعال شده دارای سختی های متفاوتی هستند که این سختی و مقاومت ناشی از مواد اولیه و روش تهیه آنها می باشد که بنا به درجه سختی ، هر یک از آنها کاربردهایی دارند.
چگالی :هر چقدر که اندازه ذرات زغال فعال شده کوچکتر باشد سرعت جذب بیشتر است.
فیلتر کربن اکتیو : فیلتر کربن اکتیو ، کربن یا زغال فعال شده با نام هایی مانند کربن اکتیو شده یا ذغال فعال شناخته می شود به کربنی گویند که توسط اکسیژن عمل آورده و فرآوری شده است به شکلی که سوراخ های ریزی در میان اتم های آن بوجود آمده است. کربن فوق به قراری فعال می گردد که با مقدار جزیی از آن می توان سطح بسیار وسیعی را برای ساخت فیلتر آماده ساخت.
بطور نمونه یک گرم کربن اکتیو برای آماده سازی پانصد متر مربع فیلتر هوا به منظور جذب فیزیکی و یا صورت گرفتن واکنش جذب شیمیایی برای فیلتر کردن گازهای آلاینده کافی می باشد. یعنی فیلتر آماده توانایی جذب مقدار قابل اندازه گیری از گاز نیتروژن را دارا می باشد.
جذب شیمیایی برای فیلتر کردن گازهای آلاینده کافی می باشد. به طور مثال فیلتر آماده شده توان جذب مقدار قابل اندازه گیری از گاز نیتروژن را داراست. جذب نیتروژن با تغییر فیزیکی و پس از تبدیل آن به مایع صورت می گیرد. فیلترهای کربن اکتیو توانایی جذب بازمانده های واکنش های شیمیایی و بسیاری از گازهای آلاینده محیط نظیر CO2 ، No و همچنین ترکیبات آلی فرار سرب و اکسید گوگرد نیز توسط کربن اکتیو از هوا حذف می گردند.
منابع کربنی زیادی برای ساخت کربن اکتیو وجود دارد که به چند مورد آنها اشاره می کنیم : ذغال سنگ پوست سخت چوبی نارگیل ، بادام و فندق ، ذغال سنگ چوب ( قهوه ای رنگ ) و قطران ، قیر بدست آمده از محصولات نفتی، تولید کربن اکتیو با یک از دو روش زیر میسر می باشد:
1. واکنش فیزیکی : با استفاده از گازها ، ماده خام برای ساخت کربن اکتیو ، تبدیل به آن می شود.
پروسه تبدیل معمولا در یک مرحله و گاهی از ترکیب دو مرحله با هم صورت میگیرد.
1- کربنیزه کردن در یک مرحله بوسیله آرگون با نیتروژن 2- اکتیو و اکسید کردن در دو مرحله دوم
2. فعال کردن با روش شیمیایی .
مواد اولیه جهت تهیه کربن اکتیو :
تکنولوژی امروز، تولید انبوه کربن های اکتیو با مشخصات مناسب را جهت کاربردهای ویژه طلب می کند. به طور کلی کربن فعالی که به طور عمومی کاربرد دارد و مورد استفاده می شود باید دارای ظرفیت جذبی کافی ، استحکام مکانیکی و خلوص شیمیایی باشد علاوه بر همه این ویژگی ها این ماده باید با قیمتی پایین تولید شود اما چندین دهه است که کربن اکتیو بصورت تجاری از مواد اولیه کربن داری تهیه می شود که در زیر به آنها اشاره شده است ذغال سنگ ، چوب ، ذغال چوب ، لیگنین ، کک نفتی ، ذغال استخوان ، ذغال سنگ آنترا سیت ، قهوه ، ملاس ، پوسته برنج ، کربن سیاه ( دوده)، خاک اره ، باگاس نیشکر ، کاه ، لاستیک های مستعمل اتومبیل ، ذغال سنگ قیری ، پوسته نارگیل ، پوسته بادام ، پوسته فندق ، هسته هلو ، آسفالت ، کربیدهای فلزی ، زایدات محتوی کربن حاصل از فاضلاب ، خاکستر، پوسته پسته ، پوسته گردو .
از میان این مواد اولیه که تاکنون بیشترین کاربرد را در تولید کربن اکتیو داشته اند ذغال های سخت بیشترین سهم را به خود اختصاص داده اند.

نقد و نظرات

رتبه 
1395-06-17

قیمت کربن فعال

باسلام. بسته به آنالیز متغیر است.
ولی حدود قیمت 5000تومان می باشد

رتبه 
1395-05-14

قیمت کربن اکتیو

با سلام
لطفا قیمت کربن اکتیو داخلی را اعلام فرمایید

  • تعداد 1 نفر از 1 نفر این نقد را مفید ارزیابی کرده‌اند.

بررسی خود را بنویسید!

نوشتن نقد و نظر

کربن اکتیو

کربن اکتیو

م  قیمت کربن فعال گرانولی  طرز تهیه زغال اکتیو  کربن فعال اصفهان  قیمت زغال اکتیو  کربن اکتیو جاکوبی تولید کربن اکتیو (Activated Carbon) و زغال فعال ( (Activated Griteدر انواع پودری (PAC) و گرانول (GAC) واردکننده کربن اکتیو | فروشنده کربن اکتیو | قیمت دوده مشکی - عرضه کننده کربن اکتیو صنعتی ، آزمایشگاهی ، CARBON ، دوده ، فروش دوده ، فروش کربن اکتیو ، قیمت دوده

30 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: