کلروفرم Chloroform نمایش بزرگتر

کلروفرم Chloroform

محصول جدید

خرید اینترنتی کلروفرم  کلروفرم چیست  خرید قرص بیهوشی کلروفرم HPLC 99.8%کمپانی کلروفرم , فروش کلروفرم , خرید کلروفرم , مشخصات کلروفرم فروش کلروفرم , خرید کلروفرم , مشخصات کلروفرم , تولید کلروفرم

جزییات بیشتر

افزودن به لیست دلخواه

اطلاعات بیشتر

کلروفرم (Chloroform)

کلروفرم مایع بی رنگی است با فرمول شیمیایی CHCl۳ که بخار آن سمی اعتیاد آور و تنفس طولانی آن کشنده‌است.
فرمول: CHCl3

كلروفرم مایعی است بی رنگ و غیر قابل اشتعال با بوی مخصوص می‏باشد. یك ماده اساسی برای بیهوشی از راه تنفسی است، برای تهیه فلوروكربن 22سرو كننده، چاشنی و تهیه تترافلورواتیلن و پلی تترافلورواتیلن و سایر مواد شیمیایی به كار برده می‏شود. همچنین به عنوان حلال، تهیه عصاره، حشره كش، مواد نگهدارنده و شیرین كننده محصولات داروئی مورد استفاده قرار می‏گیرد كلروفرم یكی از خطرناك‏ترین هیدروكرین‏های كلردار فرّار می‏باشد. تنفس، بلع و تماس آن با پوست زیان آور است ممكن است سبب بیهوشی، فلج دستگاه تنفسی، توقف ضربان قلب و مرگ دیر رس به علت ضایعات كبدی و كلیوی شود. گاهی به عنوان تدخین استفاده می‏شود. كلروفرم چربی پوست را می‏شوید و یاعث تحریك آن می‏شود. در تماس حاد با كلروفرم علائم مشاهده شده عبارتند از: سر در ، تهواع، احساس مستی، خستگی، گیجی، اضطراب، التهاب، بیهوشی، افت تنفسی، انجماد و مرگ در حالت بیهوشی. مرگ ممكن است در اثر فلج شدن دستگاه تنفسی یا از كار افتادن قلب باشد. در اثر تماس مزمن علائم مشاهده شده عبارتند از: علائم عصبی و گوارشی شبیه افراد معتاد با الكل و همچنین بزرگ شدن كبد، التهاب سمی كبد و تجمع چربی در كبد.

استفاده‌های صنعتی
کلروفرم به عنوان رسانه انتقال حرارت در کپسول‌های آتش نشانی مورد استفاده قرار می‌گیرد، به طوری که دمای تتراکلرید کربن را پایین می‌آورد.
به عنوان یک واسطه در تولید رنگینه‌ها و آفت کش‌هایی مانند کلروپیکرین chloropicrin عمل می‌کند، و به عنوان یک گاز دودگر یا ماده ضدعفونی کننده تدخینی fumigant غلات و حبوبات انبار شده مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده باکتری‌ها، ویروس‌ها، و آفات را به وسیله‌ی کلرزنی از بین می برد.
همچنین به عنوان حلال صنعتی برای چربی، واکس، رزین، روغن، گریس، چسب، در عکاسی و خشک شویی استفاده می‌شود.
در تولید ماده‌ی سرد کننده‌ای بنام HCFC-22یا R-22 (هیدروکلروفلوروکربن (hydrochlorofluorocarbon 22 استفاده می‌شود که در سیستم‌های تهویه مطبوع، فریزر سوپر مارکت‌ها، تولید فلوئوروپلیمر fluoropolymer، و عایق فوم پلی استیرن polystyrene کاربرد دارد. هرچند، R-22 به سرعت در حال جایگزینی بوسیله سردکننده‌های دیگرست به این دلیل که به لایه‌ی ازن در جو آسیب وارد می‌کند.
از آن در ساخت مصنوعاتی مانند کلرید وینیل و پیشرانهای آورسل aerosol propellants استفاده می‌شود.
همچنین در ساخت مواد شیمیایی آلی مانند سیکلوپروپان، و تترافلورواتان tetrafluoroethene که در تولید تفلون پلیمر نچسب یک واسطه است، استفاده می‌شود.

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

کلروفرم Chloroform

کلروفرم Chloroform

خرید اینترنتی کلروفرم  کلروفرم چیست  خرید قرص بیهوشی کلروفرم HPLC 99.8%کمپانی کلروفرم , فروش کلروفرم , خرید کلروفرم , مشخصات کلروفرم فروش کلروفرم , خرید کلروفرم , مشخصات کلروفرم , تولید کلروفرم

30 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: