کربنات پتاسیم Potassium carbonate نمایش بزرگتر

کربنات پتاسیم Potassium carbonate

محصول جدید

نام های دیگر کربنات پتاسیم:
پتاسیم کربنات،  زیر کربنات
پتاس، خاکستر مروارید، پتاس، نمک تارتار، نمک از برنجاسف کوهی.Potash, Pearlash
کربنات پتاسیم (Potassium Carbonate)

جزییات بیشتر

افزودن به لیست دلخواه

اطلاعات بیشتر

کربنات پتاسیم (Potassium Carbonate):

کربنات پتاسیم  (K2CO3) نمکی سفید رنگ، محلول در آب (نامحلول در اتانول) است، که به شدت قلیایی است. از واکنش هیدروکسید پتاسیم با دی اکسید کربن، کربنات پتاسیم ساخته می شود. این ترکیب رطوبت پذیر است و اغلب ظاهری خیس و آبکی دارد. کاربرد آن به زمان های دور برمی گردد که در رنگبرهای نساجی ،ساخت شیشه و تولید صابون کاربرد داشته است. کربنات پتاسیم در آب حل می شود و تشکیل محلولی قلیایی را می دهد. این ترکیب در مقادیر زیادی از انواع صنایع استفاده می شود.

خواص:
پتاس سوزآور مایع (KOH) و دی اکسید کربن تنها مواد خام مورد نیاز برای تولید پتاسیم کربنات هستند. معمولاً برای کمتر شدن مشکلات حمل و نقل آن در آب و هوای سرد، محلول ۴۷ درصدی پیشنهاد می شود زیرا دارای بالاترین غلظت با کمترین نقطه انجماد ( 16C- ) است.
کربنات پتاسیم خالص در دمای اتاق جامد است.
کربنات پتاسیم برای پوست تحریک کننده است و در تماس با چشم آسیب های بیشتری را به دنبال دارد و اگر درمان نشود مشکلات بافتی را سبب می شود. کربنات پتاسیم غیر قابل اشتعال،غیر انفجاری و غیر سمی است اما ماده‌ای قلیایی و خطرناک برای پوست و چشم است.
به منظور نرم سازی آب سخت، کربنات پتاسیم را می توان به آن اضافه کرد . کربنات پتاسیم مانع از جمع‌شدگی کلسیم، منیزیوم و یون های دیگر در آب سخت می شود .آب سخت باعث خوردگی در فلزات آبکاری شده می‌شود و از کف کردن صابون جلوگیری ‌میکند، همچنین باعث از بین رفتن مواد معدنی و واکنش های بد پوستی می شود.
کربنات پتاسیم همچنین می تواند به عنوان یک عنصر در روغن جوش و پوشش فلاکس در جوشکاری استفاده شود. پوشش فلاکس از اکسیداسیونی که ممکن است در محل جوشکاری ایجاد شود و جوش را تضعیف کند جلوگیری می کند

کربنات پتاسیم بصورت پرک خوراکی و غذایی در تولید کشمش و خوراک دام و طیور استفاده دارد که در کیسه های 25 کیلویی وارد میگردد . کربنات پتاسیم پودری صنعتی در صنایع بعنوان پرکننده که به موادی گفته می شود که افزایش حجم و مقاومتی تولید میکنند استفاده می شود. 
پتاسيم از نظر فراواني هفتمين عنصر فراوان در پوسته زمين است و فراواني اين عنصر در پوسته زمين 6/2% و ششمين عنصر فراوان در آب دريا مي باشد.
پتاس در سنگهاي رسوبي آذرين و دگرگوني و بصورت محلول در آب درياها و شورابه ها موجود است و بزرگترين منبع تأمين كننده آن، نهشته هاي رسوبي و تبخيري هستند.
مهمترين تركيبات پتاسيم كه بعنوان كود كشاورزي مورد استفاده قرار مي گيرند، عبارتند ازسولفات پتاسيم منيزيم، (KNO3) نيترات پتاسيم، (K2SO4) سولفات پتاسيم، (KCl)كلرور پتاسيم.

کاربرد کربنات پتاسیم (Potassium Carbonate):
کربنات پتاسیم به عنوان کود، در صنایع شیشه سازی، نساجی، صنایع غذایی، صنایع شوینده و بهداشتی و آرایشی استفاده می شود.

نقد و نظرات

رتبه 
1395-10-04

کربنات پتاسیم

سلام
لطفا قیمت این محصول را در سایت قرار دهید.
با تشکر

بررسی خود را بنویسید!

نوشتن نقد و نظر

کربنات پتاسیم Potassium carbonate

کربنات پتاسیم Potassium carbonate

نام های دیگر کربنات پتاسیم:
پتاسیم کربنات،  زیر کربنات
پتاس، خاکستر مروارید، پتاس، نمک تارتار، نمک از برنجاسف کوهی.Potash, Pearlash
کربنات پتاسیم (Potassium Carbonate)

30 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: